דף הביתגישור נדל"ן

גישור נדל"ן

גישור עסקי בענף הבנייה והנדל"ן

גישור עסקי הינו הליך אשר מאפשר לשני צדדים יריבים לפתור סכסוכים כלכליים בפרוצדורה מהירה באמצעות דמות חיצונית, אובייקטיבית ומוכרת כמגשרת, אשר מקובלת על המעורבים בדבר. יתרונו הגדול ביותר של הליך הגישור בענף הבנייה והנדל"ן מתבטא בכך שהצדדים מנהלים הליך הידברות מכובד ומכבד בפני מגשר, תוך יצירת מענה אמיתי לצרכי שני הצדדים בסכסוך. השליטה בתנאי ההסכם נמצאת תמיד בידי הצדדים ואינה מוכתבת על ידי המגשר. כמו כן, הליך הגישור מונע מן היריבים סחבת של התביעה בין כותלי בית המשפט לאורך שנים ומספק פתרון זריז לסכסוך עסקי-כלכלי.
סכסוכים עסקיים בענף הבנייה והנדל"ן הינם נפוצים ולרוב יהיה מדובר בסכסוך על רקע כלכלי גרידא. הנושאים בהם רוב הסכסוכים מתרכזים בענף הבנייה והנדל"ן ואשר גישור עסקי יכול לסייע בפתרונם, ניתן לחלק ל-3 תחומים עיקריים:

1. סכסוכים על רקע ליקויי בנייה:

סכסוכים אשר נוצרים בין קבלן לרוכשי דירות על רקע ליקויי בנייה ו/או עבודות הבנייה, סכסוכים הנוצרים בין קבלני שיפוץ ומזמיני העבודה (קבלן לקבלן משנה) וכן בין ספקי חומר גלם למזמין המוצר.

2. סכסוכים על רקע רכישת נכס:

סכסוכים הנוצרים עקב פרשנות שונה של תנאי ההסכם ו/או המפרט הטכני. סכסוכים אלו נוצרים בין הקבלן לרוכש הדירה או בין מוכר הדירה לרוכשייה וישנם סכסוכים הנוצרים על רקע חלוקת נכס שעבר בירושה, כגון נחלה.

3. סכסוכים על רקע השכרת נכס:

סכסוכים אשר נוצרים לרוב בין בעל דירה לשוכר הדירה. לדוגמא, כאשר בעל הדירה אינו מתקן בלאי מהותי, המצב מחמיר והשוכר נאלץ לשלם על התיקון, או שהמשכיר סבור שהשוכר הזיק לדירה. מה קורה כאשר אין התייחסות לנושא זה בהסכם השכירות שנערך?
הפתרון היעיל ביותר והמהיר ביותר לסכסוכים כגון אלו נמצא בהליך הגישור העסקי !

גישור עסקי מוצלח מתחיל אצל מונה ארד

את לימודי הגישור סיימתי במרכז הישראלי לאימון וגישור "גומא" המוכר על ידי וועדת גדות, הוועדה המייעצת לענייני גישור בבתי המשפט. כמו כן, עברתי התנסות מודרכת בבית המשפט לתביעות קטנות תל אביב ולאורך השנים סייעתי לאינספור סכסוכים להסתיים ביעילות ובמהירות.
לפתרון סכסוכים בענף הבנייה והנדל"ן באמצעות גישור עסקי, קבעו פגישת ייעוץ ואשמח לסייע גם לכם !

 

gishur11

צור קשר

052-2802568

מונה ארד   ~~   עיצוב פנים   ~~   טל. 052-2802568